خبرفوری
امروز :
سه شنبه - ۱۶ آذر - ۱۴۰۰
ساعت :
Image

پزشکی که نامش در راه سلامت و فرهنگ جاودان شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • چکیده:

    undefined

تالاب گاوخونی تالاب گاوخونی M.A

به گفته مهندس اشرفی شهردار منطقه ۱۱ اصفهان ،دکتر مظاهر شمس بنا بر وصیت نامه اش با اهدای ۱۵۰ جلد کتاب به کتابخانه درخشان رهنان گامی بزرگ برای ارتقای سطح تحصیلی جوانان این منطقه برداشته است.

به گزارش خبرنگار شرق ناب در روزهایی که حتی به دست هایمان هم نمی  توان اطمینان کرد و نفس ها از پشت ماسک های  پارچه ای و سفید کشیده می شود و با بازار خود نمایی محلول های الکلی و بطری های رنگارنگ مواد ضدعفونی کننده داغ است و مردم برای حفظ جان در فراق دیدار عزیزانشان هستند و کرونا همچون سیلی ویرانگر در حال جولان در شرق و غرب و جنوب و شمال است. انسان هایی با قلب های بزرگ و سیمایی فرشته وار در گرداگرد بیمارانی که ویروس منحوس کرونا نفس هایشان را به شماره انداخته حلقه زدند و برای مداوای آنان روز و شب خود را وقف کرده اند.
سپید پوشانی همچون دکتر مظاهر شمس که داوطلبانه بر سر بالین بیماران کرونایی حاضر شدند و همچون شمع در راه حفظ سلامت مردمان سرزمینشان سوختند و شهید مدافع سلامت نام گرفتند.
خدمتی که به گفته مادر ،مظاهر شمس آن را جهادی بزرگ و مقدس می دانست.
اما بزرگ منشی ،ایثار و جوانمردی مظاهر شمس در راه خدمت و کمک به هموطنانش با گذشت به پایان نرسید و پس از مرگ نیز نامش را در عرصه فرهنگ زنده نگه داشت.
به گفته مهندس اشرفی شهردار منطقه ۱۱ اصفهان ،دکتر مظاهر شمس بنا بر وصیت نامه اش با اهدای ۱۵۰ جلد کتاب به کتابخانه درخشان رهنان گامی بزرگ برای ارتقای سطح تحصیلی جوانان این منطقه برداشته است.
به گفته وی دکتر شمس در وصیت نامه خود نسبت به تهیه مجموعه‌ای کامل از کتاب‌های آموزشی و درسی کتابخانه «درخشان» منطقه رهنان تاکید داشت لذا بر همین اساس از سوی خانواده هزینه مراسم هفتم وی به خرید این تعداد جلد کتاب نفیس و آموزشی به مبلغ ۱۰ میلیون و چهار صد هزار تومان اختصاص یافت.
 مهندس اشرفی می افزاید:علاوه بر این کمک فرهنگی به خواست خانواده آن یک قطعه فرش ۱۲ متری به کتابخانه درخشان رهنان همان مکانی که مرحوم  شمس به مدت پنج سال در آن عضویت داشت،تقدیم شد.
 دکتر مظاهر شمس یکی از جوانان فعال و فرهنگی اصفهان بود، که پس از گذراندن دوره پزشکی در دانشگاه کاشان به صف مدافعان سلامت پیوست و چندین ماه در بیمارستان‌های کاشان و اصفهان به مداوای مبتلایان به کرونا مشغول بود.
دکتر شمس  با مداوای بیماران کرونایی ، مبتلا به کرونا شد ولی پس از بهبودی مجددا به بیمارستان شهید بهشتی کاشان رفت و به کمک بیماران شتافت  تا اینکه در اثر ایست قلبی در اصفهان در سن ۲۴ سالگی در گذشت روحش شاد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.